FVE + tepelné čerpadlo

Jako novinku v současné době nabízíme FVE a Tepelné čerpadlo do RD.

Jek nejlépe a nejefektivněji využít vyrobenou elektřinu z vlastní FVE v režimu "zelený bonus", to byla a je otázka pro každého, kdo vlastní nebo si chce postavit fotovoltaickou elektrárnu (dále jen FVE).

1 - Nejběžnější způsob je, že se majitel FVE nestará o využití vyrobené elektřiny a co spotřebuje to spotřebuje. Přebytky dodá do rozvodné sítě.

2 - Chytřejší se snaží takto vyrobenou elektřinu co nejvíce doma spotřebovat, nejvhodnější k tomuto způsobu je však využití nějakých regulátorů, podle našich zkušeností se nám nejlépe osvědčil Wattrouter. Měří celkovou spotřebu domu a výrobu z FVE a přebytky ukládá, nejjednodušší a nejméně nákladný způsob je do ohřevu vody a to může být TUV, do topení, bazénu a pod. Takto ohřátou vodu do zásoby nebudete muset ohřívat v nízkém tarifu nebo plynem, uhlím, dřevem. Tím tedy šetříte vlastní spotřebu neodebrané elektřiny, plynu, uhlí nebo dřeva.

3 - A další způsob je velice podobný tomu druhému, jen na ohřev vody se místo topné spirály použije tepelné čerpadlo, které ohřev vody dokáže z každou vyrobenou elektřinu vynásobít 2x až 7x. Protože z 1 kW vyrobí 2 až 7 kW. Toto je možné z principu tepelného čerpadla. viz odkaz http://www.abeceda-cerpadel.cz/?page=funkce-tc

Toto tepelné čerpadlo nabízíme ve dvou variántách a různých výkonových řadách, správné a optimální navrhnutí tepelného čerpadla provedeme za Vás.

První varianta - Tepelné čerpadlo se použije hlavně na ohřev TUV (teplá užitková voda) a případné přebytky se použijí na přihřátí vody do topení případně do bazénu a pod.

Druhá varianta - Tepelné čerpadlo se použije jako hlavní topení v RD a současně i TUV. Toto je varianta, která se běžně používá ve vytápění rodinných domů. My ale dokážeme tepelné čerpadlo plynule regulovat jeho výkon a to jak podle ekvithermní křivky dané pro RD tak i podle výroby a přebytků z FVE. Takže si vyrobíme teplo do zásoby a pak ho spotřebováváme kdy přebytky nemáme a opět si snižujeme elektřickou spotřebu tedy odběr ze sítě.

Obrazek-rdtc                                        Ukazka-ovladani-tc

Schema zapojení TČ v rodinném domě.               Ovládací panel námi odávaného tepelného čerpadla.

 

Více o tepelném čerpadle na stránkách www.LKelektro.olomoucko.com

Schematická ukázka základního zapojení FVE + TČ na Topení + TUV

Tc_zapojeni_tuv_aku_zakl_2

ZÍSKALI JSME OSVĚDČENÍ O PROFESNÍ KVALIFIKACI: ELEKTROMONTÉR FOTOVOLTAICKÝCH SYSTÉMŮ (26-014-H)

Kontakt

Sídlo firmy: Lipina 72, nad Šternberkem, směr Opava

Pobočka: Olomouc, U Dvora 21.


Zvětšit mapu

Před osobní schůzkou je dobré zavolat a domluvit se na datu a čase schůzky. Setkání lze uskutečnit také v Olomouci, nejlépe však přímo v místě realizace u zákazníka.

Kontaktní osoba

Lubomír KAŠTOVSKÝ   

Tel.: 605 530 288

E-mail: LUKYsystem@seznam.cz

Většinou jsme na montážích, Děkuji.