Jednorázová dotace z programu „nová ZELENÁ ÚSPORÁM“

Nově od roku 2016

bude poskytována jednorázová dotace z programu „nová ZELENÁ ÚSPORÁM“ I PRO FOTOVOLTAICKÉ SYSTÉMY.

Toto se týká 3 oblastí: fotovoltaický ohřev vody, síťová fotovoltaická elektrárna a fotovoltaická elektrárna s bateriemi.

Více informací naleznete na http://www.novazelenausporam.cz/ nebo nás kontaktujte o bližší vysvětlení a vytvoření nabídky.

 

AKCE NA OHŘEV VODY !

Až do odvolání nabízíme všem zájemců, solární fotovoltaický ohřev vody v bojleru nebo jakékoliv nádrži.

Návrh, zpracování nabídky ZDARMA, materiál a montáž za AKČNÍ cenu !

V nabídce je 6 ks panelů, regulátor a veškeré elektro napojení na stávající elektrický bojler za cenu 70 000,- Kč  s 15% DPH a dopravy do 100 km.

 

                                                        

 
 

 

NECHCETE PODNIKAT A PŘESTO VYRÁBĚT ELEKTŘINU PRO VLASTNÍ SPOTŘEBU ?

Snížit si náklady za elektřinu odebranou ze sítě ?  Vše co si vyrobíte ze slunce doma spotřebujete a NIC nedodáte do sítě.

 

Dnes jde si postavit i malou FV elektrárnu i na balkoně, pomocí fotovoltaických panelů a mikroměničů, jen je potřeba si hlídat aby nenastaly přetoky do sítě (ty se bohužel většinou načtou na elektroměru jako vlastní spotřeba!). Pomocí jednoduché nebo i náročnější regulace lze ale těmto přetokům zabránit a tak vše doma spotřebovávat a snížit si takto náklady na platbu za elektřnu ze sítě.

Na takové systémy Vám uděláme konktrétní nabídku a montáž na klíč, dle Vašeho přání.

 

další možnost je

Hybridní a i nezávislý ostrovní systém FVE.

 

Možná bude většina překvapena, ale postavení ostrovního systému je sice pracnější a pro firmy technicky náročnější,  ale pro zákazníka je to velice jednoduchá záležitost, nepotřebujete žádný souhlas elektrárenské společnosti, žádné povolení ERU ani stavebního úřadu. Cenově vychází stavba ostrovního systému stejně jak FVE před 2 roky. Nemusíte vykazovat žádné hlášení a podobnou šikanu ze státu, nedostanete však ani žádnou podporu od státu. Ale zato, co si vyrobíte si vše doma spotřebujete a tím ušetříte nemalé peníze. Přestože letos cena za elektřinu klesla, to je asi naposled co se tak u nás stalo,  a zase bude jen stoupat, ale to už se Vás až tak nebude týkat a možná už vůbec ne.

Tento hybridní ostrovní systém kombinuje jak nezávislost RD na dodávkách elektřiny ze sítě, tak i dle potřeby využít odběr elektřiny ze sítě.

Systém funguje tak, že při výrobě elektřiny z FVE si část odebíráte na vlastní spotřebu v RD a část jde na dobíjení baterií. V tomto případě neodebíráte žádnou energii ze sítě. Takže pokud máte dostatek energie z panelů a v bateriích na pokrytí spotřeby v RD, neodebíráte ze sítě žádnou elektrickou enegii. Až při nedostatku této vlastní energie se připojíte na síť nebo na svůj záložní generátor (elektrocentrálu).

V nabídce ostrovní systémy jsme pro Vás připravili již nakonfigurované baličky s rozdílnými výkony a typy baterií – najdete na ostrovní elektrárny.

 

Pokud máte nízký tarif, tak při nedostatku energie z panelů a baterií můžete tyto baterie dobíjet levnějším proudem ze sítě, a ve vysokém tarifu síť odpojit a odebírat jen z takto nabitých baterí.

Toto rozhodování provádí měnič sám podle skutečných stavů baterií, výkonu z FVE a skutečného odběru v RD.

Takto zkombinované zařízení je vhodné pro jakýkoliv RD nebo menší provozovny, ať se jedná o starší stavby, novostavby, rekonstrukce nebo i pro nízkoenergetické domy. Dá se udělat v podstatě na jakýkoliv odběr, kde je omezení jen výkon odebírané energie, optimální do hodnoty jističe 25 A.

Dnes už je možné toto zařízení udělat 3 fázově a i zvyšovat paralerně uvedený výkon.

 

Tento systém je koncipován jako samostaný celek, ale po úpravě ho lze použít i ke stávajícím FVE v režimu „zelený bonus“, kde pracuje stejně jak je výše popsáno, jen s tím rozdílem, že baterie se dobíjí ze střídavé strany před měničem.

Nově dodávámě a montujeme k ostrovním systémům i malé větrné elektrárny, které jsou vhodný doplněk ke slunečním elektrárnám v době kdy nesvítí slunce, ale fouká vítr nebo vyrábí proud obě současně. Tím se Vám opět snižuje podstatně závislot na spotřebě elektřiny ze sítě.

Dodáváme od výkonu 400 W až do 3 000 W.

Stačí nás kontaktovat a zaslat nám potřebné údaje a my Vám vypracujeme nejvhodnější variantu s cenovou nabídkou. Po odsouhlasení Vám zařízení i na klíč postavíme.

 

S pozdravem tým LUKY systém.

Proč se zastavila podpora OZE, viz odkaz

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1095913550-nedej-se/213562248420007-hra-bilionu/

 

Něco o bateriích, viz odkaz – http://oze.tzb-info.cz/10362-naklady-na-akumulaci-elektriny-v-sekundarnich-clancich

 

Že obnovitelné zdroje nejsou výstřelek nebo škůdce současné doby, ale velice blízká budoucnost –

viz odkaz :  https://www.youtube.com/watch?v=4oAJwlS0Wrs

Dnes již pěkná skutečnost !!!

 

Velice pěkný článek k nové tarifní struktuře za elektřinu

http://www.nazeleno.cz/zmena-tarifni-struktury-u-elektriny-proc-je-to-cele-spatne.aspx

Plně souhlasím s napsaným, a ty?